آرمیتا کلینیک -کلینیک سلامت و تناسب اندام

راههای آب کردن و رفع غبغب

روزانه تعداد زیادی از افراد به کلینیک ما مراجعه می کنند و در مورد رفع غبغب سوالات زیادی می کنند در این مقاله سعی کرده ایم به زبان ساده راههای درمان را توضیح دهیم:

اولین اقدام اصلاح رژیم غذایی‌

 اگر عوامل زمینه‌ای دیگر مانند برخی بیماری‌های خاص یا مصرف داروهایی که چاقی از عوارض جانبی آنهاست را کنار بگذاریم، بیشتر افراد چاق به خاطر پرخوری و نادرست غذا خوردن یا حتی نادرست رژیم گرفتن چاق شده‌‌اند و همین افراد بیشتر اوقات غبغب پیدا می‌کنند و علیرغم موفقیت در کاهش وزن کلی، باز هم از این مشکل رنج می‌برند. به همین خاطر داشتن رژیم غذایی مناسب و پیروی منظم از آن، اولین و مهم‌ترین راه برای حل این مشکل است.
چربی اضافی در بدن افراد چاق در همه جای بدن، از جمله گردن، تجمع پیدا می‌کند و حتی اگر درست غذا خورده باشید، تمام تمرین‌های لازم را برای کاهش وزن انجام داده باشید و در نهایت به اندام دلخواه رسیده باشید، باز هم ممکل گردن چاق ونغبغب بزرگ شما   اندام زیبا و هیکل متناسب شما را تحت تاثیر قرار ‌دهد.

دومین قدم افزایش فعالیت بدن

 برای خلاصی از چربی اضافه  در هر ناحیه از بدن که باشد افزایش فعالیت چربی ‌سوز است . آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست.

سوم موقع نشستن  یا راه رفتن خود را اصلاح کنید


اگر موقع نشستن و راه رفتن قوز کنید و به مدتی طولانی پشت‌تان را خم کرده و در همان حالت بمانید، پوست زیر چانه‌تان شل شده و چربی در آن نقطه جمع می‌شود. در واقع با خم شدن بیش از حد و قوز کردن، عضلات فک‌های شما فضای بیشتری در اختیار خواهند داشت تا خود را در آن جای دهند و به این ترتیب عضلات آن قسمت شل شده و دیگر لازم نیست خودشان را سفت نگه دارند و به این ترتیب ضعیف می‌شوند  ولو می‌شوند و چربی‌های اضافی می‌توانند در کنار این فک‌های شل و ول تجمع یابند.قوز  کردن و خم شدن بیش از اندازه پشت میز کار نه تنها باعث می‌شود غبغب پیدا کنید، بلکه به کمر‌تان هم آسیب می‌زند.


چهارم استفاده از دستگاههای لاغری موضعی

داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می ‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می ‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌ شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد. جراحی پلاستیک یکی از راه‌ های از بین بردن سریع غبغب است اما یک‌ راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه ‌ای وجود دارد؛ استفده از دستگاههای لاغری موضعی , RF رول وکیوم و لیزر که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

پنجم جراحی

اخرین راه جراحی پلاستیک یکی از راه‌ های از بین بردن سریع غبغب است که البته انرا توصیه نمی کنیم. اخرین راه الزاما بهترین روش نیست.