مزو تراپی در درمان چاقی (بخش دوم)

هم اکنون بیش از صد داروی مختلف با اهداف درمانی متنوع، در تخصص های مختلف پزشکی از جمله پوست و زیبایی، با تکنیک مزو تراپی تزریق می شوند و به طور کلی مزو تراپی، به عنوان یک شاخه ای از پزشکی دارای داروها، دستورالعمل ها و روشهای خاص خود است.بخشی از داروهای مزو تراپی مانند فسفاتیدیل کولین،اثرات چربی سوزی دارند یعنی موجب شکسته شدن، تجزیه و تبدیل چربیها به اسیدهای چرب شده و از این طریق به مصرف چربیها توسط بدن کمک کرده و به طور کلی فرایند مصرف چربیها را تسهیل میکنند.

در روش مزو تراپی ،داروهای موثر در چربی سوزی به طور مستقیم به درون بافت سلولیت و نواحی انباشتگی چربی،تزریق

میشوندتا به مصرف چربیها توسط بدن سرعت بخشند. این روش در چاقی های خفیف و انباشتگی های جزئی چربی مثل غبغب میتواند به تنهایی موثر باشد.ولی در درمان انباشتگی های حجیم چربیها و سلولیت،به تنهایی قادر به رفع مشکل نیست و در این موردیک درمان مکمل در کنار درمانهای دیگر محسوب میشود که اثرات دیگر روش ها را ارتقا و سرعت میبخشد.

با توجه به تننوع داروهای مزوتراپی ،این روش علاوه بر کمک به درمان سلولیت، دردرمان انواع مشکلات پوست و زیبایی نظیر:

جای زخم،ریزش مو،اکنه(جوش)،چین و چروک،افتادگی پوست،لکه ها و کک ومک کاربرد موفق و فراوانی دارد.

همچنین در مواردی نظیر،تسکین درد در کلینیک های درد،درمان اسیب های ورزشی،بیماریهای عصبی،روماتولژی و غیره کاربرد دارد.

تزریف دارو در تکنیک مزو تراپی به وسیله دست و یا به وسیله دستگاه مزوگان انجام میشود.باتوجه به اینکه مثلا تقسیم یک میلیمتر (سی سی) دارو به صد قسمت مساوی و تزریق یک صدم سی سی از ان در صد نقطه از پوست سر با عمق های برابر، بسیار دشوار خسته کننده و وقت گیر است، به همین دلیل تزریقات مزوتراپی معمولا به وسیله دستگاه مزوگان انجام میشود.

مزوگان یا تفنگ مزو، دستگاهی است که سرنگ حاوی داروی مزو تراپی مثل خشاب روی ان قرار می گیرد و می تواند محتویات سرنگ را در مقدارهای بسیار کم و باعمق های برابر،در صدها نقطه از موضع درمان مانند پوست شکم و صورت و سر تزریق کند./ 0 نظر / 58 بازدید