منیزیم


منیزیم

منیزیم معدنی برای قلب، عضله و کلیه مهم و مفید است. این ماده قسمتی از دندان و استخوان شما را می سازد مهمتر از همه،این ماده  انزیم ها را فعال می کند،به شما انرژی می دهد و به کار کردن بهتز بدن کمک می کند.این ماده هم چنین استرس،افسردگی و بیخوابی راکاهش می دهد. ویتامین ب-6 یه جذب منیزیوم مورد نیاز کمک می کند و با منیزیوم در بسیاری از کارها همکاری می کند.

منیزیوم در بسیاری از غذاها قابل دسترس است . گرچه بسیاری ازمردم در ایالات متحده منیزیوم کافی از رژیم غذایشان دریافت نمی کنند. قرص های مغذی تنها می تواند به شما مقدار منیزیم دریافتی را نشان دهد. دانشمندان روش های مختلفی برای مشخص کرد میزان منیزیم غذاهای متفاوت پیدا کرده اند. علاوه براین بسیاری از غذاها به طور کامل تجزیه نشده اند.

بیماریهای طبی مشخصی تعادل منیزیم بدن را بهم میزند. برای مثال همراه با استفراغ یا اسهال می تواند منجر به کمبود منیزیم به طور موقتی می شود. بیماریهای معده و روده، دیابت، التهاب پانکراس، عملکرد بد کلیه و داروهای دیورتیک (ادرارآور) می تواند باعث کمبود طولانی مدت منیزیم شود. اگر مبتلا به یکی از بیماریهای ذکر شده هستید برای منیزیم مورد نیاز مصرفی تان، با پزشک معالج مشورت کنید.


/ 0 نظر / 61 بازدید