مزو تراپی mesotherapy در درمان چاقی(بخش اول)


مزو تراپی یک تکنیک درمانی است که در ان داروها به جای استفاده بصورت خوراکی و یا تزریق بصورت وریدی یا عضلانی،در حجم های بسیار کم ولی تعداد زیاد،در لایه های مختلف پوست موضع درمان تزریق می شوند . این تکنیک سابقه ای پنجاه ساله در پزشکی دارد ولی دردهه اخیر،گسترش روز افزونی، در درمانهای پوست و زیبایی،داشته باشد.

برای درک بهتر این تکنیک به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید پزشک معالج تان،برای تقویت فولیکول های موی سر شما،یک امپول 300 میلی گرمی از یک دارو را بصورت وریدییا عضلانی یه شما تزریق میکند.این دارو وارد سیستم گردش خون میشود و از همه ی بافت ها و اعضای بدن نظیر کلیه و کبد نیز عبور میکند و بر روی همه بافت ها و اعضای بدن تاثیر می گذارد و در نهایت بخش ناچیزی از ان به فولیک های موی سر دسترسی پیدا کرده و تاثیر میگذارد.

تکنیک مزو تراپی همان امپول را با میزان بسیار کم مثلا 10 میلی گرم،بطور مستقیم در کنار فولیک های مو تزریق میکند بدین ترتیب که امپول ده میلی گرمی را صد قسمت یکدهم میلی گرمی، در صد نقطه از پوست سر،در عمق شه میلیمتری (کنار فولیکهای مو)،تزریق می کند. تا هم مقدار بیشتری از دارو به فولیکها تحویل شود و هم دارو از بافت ها و اعضای دیگر بدن عبور نکند.

متخصصین مزو تراپی معتقدند این تکنیک به عنوان یک روش موثر و غیر تهاجمی دارای مزایای زیر است:

·        مشکلات موضعی را،بدون درگیر کردن کل بدن، بصورت موضعی درمان تحویل مبشود.

           دارو بطور مستقیم و سریع به بافت تحت درمان تحویل می شود

·        میزان داروی وارده به بدن، در مقایسه با تجویزهای خوراکی و تزریقی،جزیی و بسیار ناچیز است بنایراین روشی اقتصادی و بصرفه است.

·        داروها از دستگاه گوارش و کبد عبور نمی کنند لذا عوارض جانبی کمتر است.

/ 0 نظر / 53 بازدید