خواص درمانی آب ماست، آب پنیر و پروتئین آب پنیر(whey) در درمان چاقی

 

خواص درمانی آب ماست، آب پنیر و پروتئین آب پنیر(whey) در درمان چاقی  


بعضی ها مزه آب پنیر یا آب ماست را دوست ندارند، در حالی که دیگران آن را خیلی دوست دارند.آب پنیریا آب ماست مایعی است که هنگام تهیه ماست یا پنیر از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می شود و روی سطح ماست یا پنیر قرار می گیرد. در حالی که اغلب پروتئین به پنیر یا ماست منتقل می شود، مواد حیاتی مهمی نیز در آب آن جمع می گردد.( به دلیل تشابه خاصیت آب پنیر و آب ماست، برای جلوگیری از تکرار هر دو لغت، فقط از کلمه آب ماست استفاده می کنیم) .

آب ماست از یبوست جلوگیری می کند. منبع غذایی خوبی برای بیماران کلیوی است و سلول های ایمنی بدن را فعال می کند. آب ماست مقدار کمی چربی و پروتئین دارد ولی دارای مقادیر زیادی مواد معدنی خصوصا کلسیم می باشد و ویتامین های محلول در آب آن مثل ویتامین B2 و B6 نیز بیشتر است ، بنابراین به فردی که باید چربی و پروتئین کمی مصرف کند و در مقابل به مواد معدنی و ویتامین نیاز دارد، توصیه می شود آب ماست بیشتری مصرف کند. مصرف آب ماست، نه بار کلیه ها را سنگین می کند ( به دلیل مقدار کم پروتئین) و نه دارای چربی است که باعث چاق شدن گردد.

به استثنای آب ماست، تقریبا تمام مواد لبنی که منبع تامین کلسیم و ویتامین می باشند، دارای مقادیر زیادی پروتئین هستند. آب ماست دارای مقادیر کمی پروتئین است و بدن می تواند به راحتی از این مقدار پروتئین، به طور مطلوب استفاده کند. بنابراین برای افرادی که به دلیل داشتن پروتئین بالا، از خوردن شیر منع شده اند، آب ماست به عنوان یه جایگزین مناسب توصیه می شود.   

    با نوشیدن آب ماست به جنگ سلول های چربی بروید   
    با رژیم محتوی آب ماست، خیلی از افراد چاق وزن خود را کم می کنند. نبودن چربی، پایین بودن کالری، و وجود ویتامین و مواد معدنی در آب ماست، بدون ایجاد کمبود مواد مغذی، لاغر شدن را تسهیل می کند. علاوه بر این، خوردن آب ماست هضم غذا را شدت می بخشد.   
     
    پروتئین آب ماست برای سیستم ایمنی بدن مناسب است   
    علاوه بر باکتریهای اسید لاکتیک موجود در آب ماست تازه، پروتئین موجود در آن به سیستم ایمنی بدن قدرت می بخشد.
    آب ماست کمک خوبی برای رفع یبوست است
    کسانی که از یبوست رنج می برند. کافی است هر روز یک لیوان آب ماست بنوشند. با نوشیدن آب ماست، اسید لاکتیک و میکروب های تولید کننده اسید لاکتیک موجود در آب ماست، روده را به راحتی تحریک می کند.   

تذکر:
کسانی که یبوست ندارند باید از مصرف زیاد آب پنیر با آب ماست خودداری کنند زیرا باعث اسهال می شود.
مکمل های پروتئین آب پنیر:
قابلیت جذب پروتئین آب پنیر بسیار زیاد و حاوی حداکثر میزان لوسین،ایزولوسین و والین است.این سه اسید آمینه،نقشی مهم در فرایند ساخت عضله و تقویت سیستم ایمنی دارند.

کنسانتره آب پنیر:
امروزه،کنسانتره آب پنیر،یکی از ارزان ترین انواع پودر پروتئین موجود در بازار است.دستگاه گوارش برخی از افراد،توانایی هضم راحت این ماده را ندارد و نفخ می کند.بعضی ها این مشکل را تحمل می کنند،بعضی دیگر به سراغ مکملی دیگر می روند.
ایزوله آب پنیر:
ایزولۀ آب پنیر،هرچند از نظر قیمت،گران ترین مکمل ها نیستند،اما یکی از تند جذب ترین پروتئین های موجود می باشد.مقدار هیدرات کربن تقریباً همۀ انواع ایزوله ها در صورت وجود بسیار ناچیز است.

آب پنیر هیدرولیزه:
پروتئین آب پنیر هیدرولیزه،ضمن داشتن برخی فواید آب پنیر،حاوی پپتیدهای با قابلیت جذب بالا و تأثیرات آنوبولیک است.این نوع پروتئین،در حال حاضر،گرانترین پروتئین موجود است.

پروتئین آب پنیر(whey):
پروتئین آب پنیر(وی)،با 100% پروتئین قابل استفاده،بیشترین ارزش بیولوژیکی را دارد.به عبارت دیگر،کاملا جذب بدن می شود.به همین دلیل،پیشنهاد می شود،پس از تمرین،یک وعده از نوشیدنی آن مصرف شود؛یک نوشیدنی حاوی  پروتئین آب پنیر خالص،کنسانتره یا ایزوله. این نوع پروتئین در بدن به سادگی شکسته و به سرعت گوارش می شود.سایر نوشیدنی های پروتئینی،حاوی ترکیب یا مخلوطی از پروتئین ها هستند.

جذب این نوشیدنی ها کند است،و گوارششان مدت بیشتری طول می کشد.زمان مناسب مصرفشان هم،صبح یا قبل از خواب است.بدین ترتیب،بدن دائما اسید آمینه در اختیار دارد.کنسانتره و ایزوله آب پنیر،کازئینات کلسیم،آلبومین تخم مرغ و پپتید گلوتامین،متداول ترین پودرها و مکمل های با تأثیر دراز مدت هستند.وقتی پنیر را در آب نمک می اندازیم،بهترین عناصر مفید آنرا که کلسیم است در آب وارد کرده و در می ریزیم و چیزی می خوریم که خواص درمانی ندارد.خوردن ماست های ترش شده هم گاهاً خطرناک و زیان آور است.
!!!!!!!!کرایولیپولیز 4 بعدی ،نسل جدید کرابولیپولیز جهت  درمان چاقی موضعی رسید

آرمیتاکلینیک مفتخر است اولین مرکز ارایه دهنده این نوع کرایو است برای رزرو نوبت وکسب اطلاعات بشتر با کلینیک تماس حاصل فرمایید. 22366770-021-09307301330
 

/ 0 نظر / 50 بازدید