هایفوتراپی

هایفوتراپی

پوست صورت هر فردی در اثر مرور زمان دستخوش تغییراتی میشود که یک سری عوامل از جمله :نور آفتاب ،افزایش سن ، استرس، تغذیه ومصرف دخانیات و.... از عوامل موثر در این تغییرات می باشد.توصیه به استفاده از ضد آفتاب و دوری از عوامل بالا تا حد زیادی کمک به کاهش این تغییر می کند ولی فاکتور افزایش سن یکی از عواملی است که در هر صورت تاثیر بسزایی در این روند دارد.کلاژن والاستین از فاکتورهای اصلی نگهداری قوام والاستیسیته پوست می باشد.

هایفوتراپی و مکانیزم انجام آن برای لیفت صورت و گردن

در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند(مافوق صوت) استفاده می شود، این امواج با کمک تکنولوژی بسیار پیشرفته (توسط وسایلی شبیه به عدسی که می توانند صوت را در نقطه ای کانونی مجتمع نماید) در نقطه ای از عمق دلخواه متمرکز و تابانده می شود که نتیجه آن ایجاد گرمای موضعی در نقاط و اعماقی دقیق از پوست و بافت زیرین می باشد و بقیه کار با همان توضیح قبلی تخریب کلاژن های قدیمی و بازسازی کلاژن جدید می باشد.
مزیت هایفوتراپی

همانگونه که ذکر شد یکی مزیت های اصلی هایفو تراپی رساندن کمترین آسیب به سطح پوست و نتیجتاً پیشگیری از عوارضی همچون سوختگی و لک بوده ضمن اینکه لیفت و کشیدگی پوست در این روش به صورت چشم گیری نسبت به سایر روش های قبلی بالاتر بوده به صورتی که بیمار در همان روزهای اول پس از درمان نیز آن را حس می کند. تک جلسه بودن درمان هایفو با فواصل حداقل 9-12 ماهه ، سریع الاثر بودن و بازگشت به کار سریع هایفوتراپی از ویژگی های منحصر بفرد آن می باشد.
اپی را تکرار کند می تواند بعد از 6ماه یک جلسه دیگر هایفو تراپی انجام دهد.
نحوه کار دستگاه هایفوتراپی ( دابلو ) چگونه است ؟

اگرکاغذ را جلوی نور خورشید بگیرید اتفاقی نمی افتد ولی اگر از یک ذره بین استفاده کنید می توانید با کانونی کردن نور، امواج نور را در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز کنید وبا ادامه این کار آن نقطه داغ وداغ تر می شود و با تداوم تمرکز برروی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نورخورشید می تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفوتراپی ( دابلو ) نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراسوند را در لایه های زیرین پوست کانونی ومتمرکز کند.
اثرات هایفو تراپی HIFU چگونه است ؟

معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFU کشیده تر شدن پوست را احساس می کند ولی نتایج بعد از 2 ماه بهتر مشخص می شود و روند بهبودی طی 6 ماه آینده نیز ادامه دارد و فرد شاهد اثرات بیشتری درزمینه سفت شدن و لیفت شدن صورت وگردن خواهد بود.
ماندگاری اثر هایفو HIFU چقدر است ؟

بسته به میزان شلی ونوع رژیم غذایی ، سن، ژنتیک و… لیفت ناشی از هایفو HIFU حدود 2 سال باقی می ماند .افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر1- 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.
آیا روش هایفو تراپی HIFU هیچ خطری ندارد؟

اولتراسوند از 50 سال قبل تاکنون در حیطه پزشکی کاربرد داشته است .تکنولوژی هایفوتراپی HIFU با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات ونیز تاثیرات این دو با هم متفاوت است . لذا از ایمن بودن این روش مطمئن باشید.
چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو HIFU هستند ؟

افرادی تمایل دارند همیشه جوان بمانند می توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهرمند شوند . اصولا شلی وافتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی های بیشتر می دهد . در افرادی که افتادگی زیاد دارند وتمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می توان از روشهای ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و HIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید. همچنین افرادی که می خواهند وزن کم کنند ونگران شل شدن صورت وگردن هستند می توانند از این روش استفاده کنند .
چه تغییراتی را پس از انجام هایفو HIFU مشاهده می کنیم ؟

با انجام یک جلسه هایفو HIFU کشیده شدن ابروها،گونه ها، خط فک مشاهده میشود .عمق خط خنده کاهش می یابد،افتادگی گوشه لب ها کمتر می شود ،خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف تر می شوند ،همچنین شلی گردن وغبغب تاحدودی اصلاح می شود


 کاربرد هایفو تراپی :
- جوانسازی پوست
- افزایش قوام پوست
- از بین بردن چین وچروک ریزاطراف چشم
- بالا کشیدن ابرو
- لیفت ورفع افتادگی گردن
- لیفت صورت
- خوش فرم کردن زاویه فک تحتانی
- جوانسازی پشت دست
- رفع افتادگی ناحیه تحتانی صورت

چه کسانی نمی توانند از روش HIFU هایفو استفاده کنند ؟

    خانمهای باردار
    داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان
    وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى
    بیماران صرعی
    دیابتی ها

/ 0 نظر / 50 بازدید